BluePink BluePink
XHost
Servere virtuale de la 20 eur / luna. Servere dedicate de la 100 eur / luna - servicii de administrare si monitorizare incluse. Colocare servere si echipamente de la 75 eur / luna. Pentru detalii accesati site-ul BluePink.

Școala gimnazialĂ barticeȘti

22

8

11

Din 16 profesori, 5 au norma întreagă la Școala Barticești, ceilalți au norma didactică în 2 școli.

Diriginții și învățătorii claselor s-au implicat în activitatea educațională a elevilor pentru a evita eventualele probleme comportamentale majore, iar atunci când au sesizat anumite probleme la elevi au luat legătura cu familiile și alți factori de compentență pentru a-i ajuta pe elevi să depășească anumite momente critice apărute în viața lor. O grijă deosebită se acordă copiilor cu părinți plecați la muncă în străinătate.

Toți elevii frecventează orele de curs, nu avem situații de abandon școlar, toți elevii absolvenți de clasa a VIII-a sunt admiși la liceu și frecventează. În ultimii 4 ani tot mai mulți elevi au obținut rezultate la olimpiade și concursuri școlare.